In oktober 2024 werd Martijn de Haas verkozen tot voorzitter van sv Oranje Wit. Tegelijkertijd trad Ron Stieding aan als vicevoorzitter. “De eerste maanden stonden in het teken van ontdekken, onderzoeken en kennismaken”, blikken beiden terug.

Martijn en Ron zijn geen onbekenden voor de club, zelfs niet als bestuurders. Toch namen ze bewust de tijd om de vereniging en elkaar opnieuw goed te leren kennen. Martijn: “Ik was jarenlang penningmeester en kom hier al mijn hele leven, maar als voorzitter heb je een andere rol. Je werkt op een andere manier samen, zowel binnen als buiten de club. Daarom heb ik daar bewust de tijd voor genomen.”

 Een sterke basis voor samenwerking

Ron, die naast vicevoorzitter ook bestuurslid voetbaltechnische zaken blijft, herkent dit en vult aan: “We hebben ook de tijd genomen om elkaar beter te leren kennen, onze rollen te verduidelijken en een solide basis te leggen voor de samenwerking. Dat proces verloopt gelukkig heel natuurlijk. We weten wat we aan elkaar hebben en wanneer we moeten overleggen of overdragen.”

Niet alleen zij werkten aan hun samenwerking; het hele bestuur zette hierin stappen. Martijn: “Ik zei in mijn kennismakingsinterview al dat we als bestuur willen professionaliseren. Dat betekent duidelijke portefeuilles, een heldere structuur en een goed samenwerkend team.” Ron vult aan: “Dat betekent niet dat dit er eerder niet was. De afgelopen jaren is juist een sterke basis gelegd waar we nu op voortbouwen.”

 Constructief meedenken met de gemeente

De club groeit en loopt tegen ruimtegebrek aan. Ondertussen heeft de gemeente plannen, zoals het Stadspark, die invloed hebben op de toekomst van Oranje Wit. Hebben Martijn en Ron daar al iets mee kunnen doen?

Ron: “Oranje Wit onderscheidt zich van andere clubs door altijd mee te denken en initiatief te tonen. Zo hebben we een paar maanden geleden de gemeenteraad uitgenodigd om onze plannen te presenteren, aansluitend op hun plannen. We laten zien hoe wij hier een constructieve bijdrage aan kunnen leveren.” Het eerste tastbare resultaat? “In september leggen we een kunstgrasveld aan op de plek van veld B. Over een tweede veld zijn we nog in gesprek,” aldus Martijn.

 Vernieuwing van de accommodatie

Wie de afgelopen weken op de club was, heeft gezien dat de voormalige biljartruimte – het eerste gebouw rechts bij de ingang – wordt verbouwd. Martijn: “Dit plan lag al een tijdje klaar en wordt nu uitgevoerd. Het sponsorhome wordt een moderne, multifunctionele ruimte. Naast een werkplek voor de verenigingsmanager en een vergaderruimte voor het bestuur en de trainers, wordt hier ook het wedstrijdsecretariaat gevestigd. Bezoekers worden hier straks gastvrij ontvangen en kunnen er met hun vragen terecht.”

De huidige wedstrijdsecretariaatsruimte wordt omgebouwd tot sponsorhome. Ron: “Die nieuwe ruimte wordt de thuisbasis van onze businessclub, die we achter de schermen nieuw leven inblazen. Een club als Oranje Wit hoort een actieve businessclub te hebben: een plek waar ondernemers elkaar ontmoeten en bijdragen aan alles wat er binnen de club gebeurt.”

 Traditie en vernieuwing

Naast kennismaken en de samenwerking versterken, is er de afgelopen maanden al flink gewerkt. “Het is niet zo dat met ons aantreden alles opnieuw begint”, benadrukt Martijn, “we bouwen verder op het fundament dat tijdens de vorige bestuursperiode is neergezet.”

Tradities en clubcultuur spelen daarbij een grote rol. “In mei vieren we ons 100-jarig bestaan. Na een eeuw zijn we nog steeds een bloeiende, groeiende en innovatieve club. Dat komt doordat we trouw blijven aan onze normen en waarden en kunnen rekenen op een betrokken groep vrijwilligers,” zegt Martijn.

 Blik op de toekomst

Vrijwilligers vormen het kloppend hart van de club. Martijn: “Vrijwilligersbeleid en samenwerking tussen bestuur en commissies zijn speerpunten. We zorgen ervoor dat commissies beter op elkaar aansluiten en de club als geheel versterkt wordt.” Ron vult aan: “We vertalen onze visie naar concrete doelen en acties, zodat we op alle niveaus werken aan vooruitgang.”

Waar Oranje Wit over een jaar staat? Daar willen Martijn en Ron nog geen harde uitspraken over doen. Ron: “Eén ding weet ik zeker: we kijken terug op een fantastisch jubileumjaar.” Martijn knikt instemmend: “En ondertussen gaan alle ontwikkelingen gewoon door. Samen met het bestuur en alle vrijwilligers bouwen we stap voor stap aan een sterk Oranje Wit.”

Gerelateerde berichten

Meld je aan en blijf op de hoogte van Oranje Wit!
Contact
sv Oranje Wit
Bezoekadres
Sportpark Stadspolders
Nieuwe Noordpolderweg 1
3312 AD Dordrecht

Postadres
Postbus 737
3300 AS Dordrecht
SponsorKliks